02 Temmuz 2016, Cumartesi 
Anasayfa
Mefruşat
Ev Tekstili
Mobilya
Yatak
İletişim
Skip Navigation Links
Nevresim Takımları
Çarşaflar
Yatak Örtüleri
Yastıklar
Yorganlar
Yatak & Yastık Koruyucular
Havlular
Bornozlar
 

Mefruşat ve Manifatura
Tic. Koll. Şti.
  > Bebek Yorganları
Dacron Hollofil Allerban Bebek Yorganı
Dacron Hollofil Allerban Bebek Yorganı
Marka: YATAŞ HOME
Bu elyafın geliştirilmesinin nedeni alerji ve astım sorunlarının, ülkemizde de dahil olarak batı ülkelerinde artmasıdır. Bu rahatsızlıkların altında; ev toz akarları ve ev mantarları bulunmaktadır.

Toz akarları, insanlardan dökülen cilt tabakaları ile beslenmektedir ve günde yaklaşık 8 saatimizi geçirdiğimiz yatağımız bu böcekler için ideal bir ortam olur. Ancak örümcek familyasından gelen bu böceklerin zehirlenerek öldürülmesi için, gelişmiş bir yaratık olduğu için, güçlü kimyasallar gerektirir. Bu durum da insan sağlığı için tehdit oluşturur. Bu nedenle mücadeledeki hedefe ulaşmak için araç, bu böceklerin yaşam kaynağını oluşturan "mantar"ın gelişimini durdurmaktadır. Yatakta bulunan bu mantar dökülen derimizi proses ederek toz akarları için yiyecek olmaya uygun cilt tabakaları haline getirir. Deriyle beslenen akarlar dışkılarını bırakır ve yatakta yatan kişi solunum yoluyla dışkıları yutar. Sonuç alerji ve astım rahatsızlıkları olur.
 
Hollofil Allerban elyafı gördüğü işlem sonucu bu mantarın yaşamını engellemektedir. Mantar var olmayınca toz akarları da cilt tabakalarına ulaşıp, yiyemez, dışkı üretemez ve yaşamına devam edemez. Alerji ve astım oluşturmayacak bir ortamda uyuyabilirsiniz.

Hollofil Allerban yorgan hem yetişkinler hem de bebekler için üretilmektedir. Dacron kalitesi ile sunulan ürünlerdeki elyaf A.B.D. Çevre Koruma Dairesi (EPA), bağımsız laboratuarlar TEC (Fransa), NAMSA (A.B.D.), Centexbel (Belçika) ve ITH (Fransa) tarafından test edilmiştir.
% 100 koton kılıf ile üretilmiştir ve tek, çift kişilik ile bebek yorganı için dolgu miktarı 200 gr/m² 'dir.
 

 Ebat
Genişlik (cm)       :
95
Derinlik (cm)        : 145

<< geri
Tüm hakları Saklıdır © 1979 - 2016
Develop by Fatih ÖZDEMİR